KİMYASAL HAZIRLAMA TESİSLERİ & KARIŞTIRICI SİSTEMLERİ

ÜSTÜN CLEANTEC ERKASAP KALİTESİ

KİMYASAL HAZIRLAMA TESİSLERİ ve KARIŞTIRICI SİSTEMLERİ

  Su arıtma sistemlerinde kullanılacak kimyasalların hazırlanması ve dozlanması için kullanılan ekipmanlardır. Özellikle atıksuyun arıtımında koagülasyon, flokülasyon ve katı/sıvı ayırma proseslerinde verimliliği arttırmak amacıyla kullanılırlar. Çamur ünitelerinde gerekli polielektrolitin dozlanması ve çamurun su verme yeteneğini arttırabilmek amacıyla sıkça kullanılırlar.

  Kimyasal dozlama üniteleri genellikle paslanmaz çelikten imal edilir, paslanmaz çeliğin sınıfı hazırlanacak kimyasal maddeye göre belirlenir ( Cr Ni 304 veya 316 )

  Dozlama üniteleri iki ve ya 3 bölmeli olarak üretilir. Bu durum ünitenin sürekli ya da kesikli kullanılmasına göre değişiklik gösterir. Kesikli sistemlerde iki bölme yeterli olurken, sürekli sistemlerde stok hacmin hazır bulunması için üç bölmeli yapılmaktadır.

  Dozlama ünitelerinde birinci göz, kimyasala maddenin su ile karışarak çözünmesinin sağlandığı bölümdür. Kimyasal madde bu hazneye, ünitenin üzerinde bulunan bunker ve vibratör ile beslenir. Oluşan karışımın homojen hale gelmesi ve kolay dozlanması için 1 adet karıştırıcı kullanılır. Karıştırıcı genellikle paslanmaz çelik malzemelerden üretilirler.

  İkinci bölüm hızlı karıştırmanın yapıldığı bölümdür. Burada karışım içerisinde çökelme olması engellenirken, kimyasal madde dozlanmaya hazır olur. Hazırlanan kimyasal otomatik dozaj pompası ile sisteme dozlanır. Kimyasal hazırlama ve dozlama üniteleri manuel ya da otomatik olarak işletilirler.


Bize Ulaşın

Tel:
E-mail:

(0232) 433 31 13
erkasap@erkasap.com.tr

Broşür ve Kataloglar

TÜRKÇE

ENGLISH